FB +48 22 390 91 62 biuro@3DActive.pl
Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość

Sklep - filamenty do drukarek i długopisów 3D

Niskobudżetowe drukarki 3D, które już od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem znajdują dziś coraz więcej zastosowań zarówno na rynku komercyjnym, jak i w pracach typowo hobbystycznych. Wykorzystywana przez nie technologia FDM pozwala w szybki, prosty i stosunkowo tani sposób drukować modele trójwymiarowe cechujące się nie tylko wysoką wytrzymałością mechaniczną, ale też ogromną paletą dostępnych barw pozwalających na tworzenie niezwykle ciekawych efektów wizualnych.

Druk 3D i jego jakość nie są oczywiście zależne włącznie od urządzenia, wykorzystanego do ich produkcji, ale przede wszystkim od materiału, którego użyto. W przypadku drukarek 3D tworzywem tym są filamenty 3D dostępne w różnych wariantach jakościowych i cenowych, oferujące zależnie od rodzaju zróżnicowane właściwości końcowe modeli i wpływające znacząco na parametry urządzenia i warunki konieczne do wykonania druku.

Filamenty 3D – tanie drukowanie w trzech wymiarach

Materiały konieczne do wydruku w technologii 3D to przede wszystkim różne rodzaje plastiku, które pod wpływem nagrzewania przez maszynę drukującą pozwalają na tworzenie właściwie dowolnych modeli utrzymujących po zastygnięciu nadane im kształty. Wśród najpopularniejszych wariantów filamentów 3D wykorzystywanych do niskobudżetowego druku należy wymienić ABS i PLA, które pomimo swojej niskiej ceny gwarantują dobrą wytrzymałość mechaniczną oraz wybór spośród pełnej palety barw pozwalającej na osiągnięcie właściwie każdego pożądanego efektu wizualnego.

Zależnie od wybranego rodzaju filamentów 3D, praca przy druku konkretnego modelu może okazać się mniej lub bardziej wymagająca i skomplikowana. Łatwiejszym materiałem są tu zdecydowanie filamenty PLA pozyskiwane z surowców naturalnych, które choć oferują nieco słabsze właściwości fizyczne, jednocześnie są znacznie łatwiejszym materiałem do pracy z drukiem 3D, nie wymagają bardzo wysokich temperatur do pracy i przede wszystkim nie kurczą się pod wpływem temperatury, zachowując zarówno podczas druku jak i stygnięcia nadane im kształty.

Wszystkie filamenty 3D należy przechowywać w bezpiecznym i wolnym od wilgoci miejscu, pamiętając że to właśnie wilgoć jest jednym z najczęstszych źródeł problemów pękającego materiału podczas drukowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl